Lucrător în fațade/montaj (m/f/d) (Germania)

in 74597 Stimpfach

Responsabilități:

  • Asamblarea de elemente de fațadă, componente, ferestre și uși din aluminiu, oțel și lemn.

  • Asamblarea substructurilor, elementelor de legătură și prindere.

  • Pregătirea materialelor pentru asamblare.

  • Alte atribuții stabilite în fișa postului sau de către superior.

Cerințe:

  • Pregătirea tehnică profesională reprezintă un avantaj.

  • Experiență profesională de mai mulți ani în sectorul construcțiilor reprezintă un avantaj.

  • Experiență in asamblare/prelucrare metal (uși, ferestre, fațade) reprezintă un avantaj.

  • Abilități manuale și înțelegere tehnică.

  • Cunoștințe bune de limba germană reprezintă un avantaj.

  • Permis de conducere categoria B.

  • Disponibilitate de călătorie.

Ce oferim:

  • Loc de muncă sigur într-o companie orientată spre viitor.

  • Un loc de muncă provocator cu posibilitatea de a lucra independent.

  • Gamă largă și interesantă de activități.

  • Pachet salarial raportat la performanță și rezultate.

  • Oportunități de dezvoltare profesională.

  • Oportunități de implicare în proiecte solicitante din punct de vedere arhitectural.

Über Gebrüder Schneider

Gebrüder Schneider ist der Ursprung der heutigen Schneider Gruppe und zählt seit Jahrzehnten zur ersten Liga der Spezialisten für individuelle Fassadenlösungen in Europa. Wir sind stolz auf unsere beeindruckenden Referenzen und freuen uns, wenn Sie diese Geschichte mit uns weiterschreiben.

Unsere Mitarbeiter bewegen sich bei jeder neuen Herausforderung zwischen 60-jähriger Tradition und nachhaltigen Zukunftslösungen. Werte wie Verlässlichkeit, Teamgeist und Respekt verbinden uns. Die Loyalität eines internationalen Familienunternehmens gibt uns Sicherheit. Flache Hierarchien bieten Chancen für alle und hohe Eigenverantwortung.

Ihre Ansprechpartnerin

Frau Susanne Meiser

Kontakt

Gebrüder Schneider Fensterfabrik GmbH & Co. KG
Rechenberger Str. 7-9
74597 Stimpfach

07967/151-243